Zadzwoń do nas teraz 717169703

Postęp technologiczny sprawia, że przeciętne gospodarstwo domowe zużywa dziś zdecydowanie więcej danych niż jeszcze kilka lat temu i ta tendencja raczej się nie odwróci. Dlatego wybór właściwego dostawcy internetu do wszystkich Twoich urządzeń przetwarzających dane jest kluczowy.

Jeśli mieszkasz na gęsto zaludnionym terenie, prawdopodobnie znajdujesz się w grupie 90% populacji, która ma dostęp do światłowodu lub łącza ASDL o przyzwoitej jakości. Jeśli jednak mieszkasz na obszarach wiejskich lub w miejscu, gdzie aktualnie nie ma dostępu do sieci światłowodowej, to alternatywne technologie, takie jak internet satelitarny, stanowią idealne rozwiązanie dla Ciebie oraz dla pozostałych 10% gospodarstw, które borykają się z niską jakością usług. Wybierając Europasat, oddajesz się w dobre ręce, ponieważ jesteśmy największym dostawcą w Europie i zaufali nam już tacy nadawcy jak BBC oraz CNN.

Mamy tysiące zadowolonych klientów, jednak chcemy, aby nowi konsumenci przed podjęciem decyzji byli świadomi kilku kwestii. W ten sposób zapewniamy pełną przejrzystość w kwestii możliwości systemu.

5 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WZIĄĆ POD UWAGĘ:

CZY MAM JUŻ DOSTĘP DO SIECI ŚWIATŁOWODOWEJ I JAKA JEST AKTUALNA SZYBKOŚĆ MOJEGO ŁĄCZA?
Jeśli masz już dostęp do światłowodu lub jeśli możesz regularnie osiągać prędkość pobierania powyżej 30Mb na sekundę, to internet satelitarny prawdopodobnie nie jest właściwym rozwiązaniem dla Ciebie. Sprawdź, jakie sieci światłowodu są dostępne w Twojej okolicy lub skontaktuj się ze swoim aktualnym dostawcą, aby porozmawiać o Twoich ewentualnych problemach z wydajnością usług.

SŁYSZAŁEM/AM, ŻE POGODA MOŻE MIEĆ WPŁYW NA WYDAJNOŚĆ. CZY TO PRAWDA?

Zdarza się to bardzo rzadko, kiedy w bliskim sąsiedztwie satelity (w zależności od sieci może to być różne miejsce, w przypadku Tooway jest to Turyn, dla SES to Luxemburg) mają miejsce wyładowania atmosferyczne. Nie dotyczy to urządzeń w Twoim domu. W wyjątkowych przypadkach, podczas ulewnego deszczu lub intensywnych opadów śniegu, może nastąpić przejściowe obniżenie wydajności, jednak zdarza się to co najwyżej kilka razy w roku.

CZY MOGĘ ODTWARZAĆ (STREAMOWAĆ) TREŚCI NA STRONACH TAKICH JAK NETFLIX LUB IPLA?
Tak, poprzez system satelitarny możesz odtwarzać wszystko, co chcesz. Pamiętaj jednak, że ten rodzaj transmisji zużywa dużo danych, więc podczas rejestracji upewnij się, że wybierasz właściwą taryfę, która odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli w jakimkolwiek miesiącu przekroczysz przysługujący Ci limit, zawsze możesz zaktualizować swoją taryfę lub po prostu kupić dodatkowy pakiet danych, który zwiększy Twój limit. Pamiętaj również, że tak, jak w przypadku każdej szerokopasmowej technologii, internet satelitarny jest usługą współdzieloną, może się więc zdarzyć, że w szczytowych godzinach, kiedy zapotrzebowanie na przepustowość rośnie, szybkość transmisji Twoich danych może spaść do poziomu, który utrudni odtwarzanie.

CZY MOGĘ GRAĆ ONLINE I W GRY TYPU FPS?
Internet satelitarny ma większe opóźnienie przepływu danych niż światłowód lub ADSL. Nie ma to znaczącego wpływu na codzienne korzystanie z internetu, takie jak przeglądanie treści, korzystanie ze skrzynki pocztowej lub nawet z telefonii VOIP czy odtwarzanie wideo. Jednak z powodu dodatkowego opóźnienia, nie jest zalecany do tego rodzaju gier, jeśli więc są one Twoim priorytetem, to satelita prawdopodobnie nie jest rozwiązaniem dla Ciebie. Mimo to, wielu z naszych klientów, ze względu na swoje miejsce zamieszkania, nie ma alternatywnej oferty i dlatego akceptuje fakt, że grać musi gdzieś indziej.

SŁYSZAŁEM/AM, ŻE NIEKTÓRE SATELITY SĄ PRZECIĄŻONE?
W ciągu ostatnich lat technologia satelitarna stała się bardzo popularna i w niektórych miejscach w Europie w szczytowych godzinach zdarzają się sporadyczne przeciążenia. Dostawcy sieci satelitarnej dysponują wyrafinowanymi systemami do zarządzania przepływem danych u każdego użytkownika, dzięki czemu mogą sprawiedliwie zoptymalizować dostęp do sieci dla poszczególnych konsumentów, w zależności od aktualnie dostępnej przepustowości. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z sieciową polityką sprawiedliwego dostępu (lub polityką sprawiedliwego użytkowania) – oba dokumenty są dostępne na tej stronie. Oczywiście, jeśli zwrócisz się do nas z zapytaniem, zawsze będziemy się starali dostarczyć Ci najlepszą dostępną usługę, w zależności od Twojej lokalizacji i wymagań. Chociaż zdarza się, że w szczytowych okresach użytkowania, przeciążenia wpływają na szybkość, z doświadczeń naszych klientów wynika, że nadal jest ona bardziej satysfakcjonująca od tej dostarczanej przez poprzednie rozwiązania szerokopasmowe.

Internet satelitarny stanowi doskonałe rozwiązanie dla 10% użytkowników, którzy aktualnie nie mają dostępu do światłowodu. Jesteśmy przekonani, że w tej kwestii się z nami zgodzisz. Porozmawiaj się z naszym doradcą, aby uzyskać więcej informacji na temat taryf dostępnych w Twojej okolicy.

Aktualności

 1. Tooway, czyli internet satelitarny w Polsce

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Według badania przeprowadzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji, do około 5% gospodarstw może nigdy nie dotrzeć sieć światłowodowa z powodu zbyt...

  Czytaj więcej
 2. Prywatne IP vs Publiczne IP

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Gdy chcesz wejść na jakąś stronę, wpisujesz w przeglądarce jej adres: np. www.twojinternet.pl Tłumaczeniem nazw na adresy zajmują się...

  Czytaj więcej
 3. 70 proc. populacji będzie używać smartfonów?

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Technologia mobilna stanie się do roku 2020 wszechobecna: 70 procent osób będzie używać smartfonów, a 90 procent znajdzie się...

  Czytaj więcej

O Nas

Europasat jest największym polskim dostawcą szerokopasmowego internetu satelitarnego. Za pośrednictwem naszego warszawskiego biura świadczymy najwyższej jakości usługi i wsparcie. Nasze rozwiązania są proste, oferują korzystny stosunek jakości do ceny i działają w dowolnym miejscu na terenie całej Polski.