JAKIEGO SPRZĘTU POTRZEBUJĘ?

Aby mieć dostęp do usług satelitarnego internetu potrzebujesz zestawu satelitarnego, który można samodzielnie zainstalować. Dostarczymy Ci wszystko, czego potrzebujesz do aktywacji, w jednej przesyłce. W zależności od tego, do czego chcesz go używać oraz gdzie ma znajdować się zestaw, może Ci się przydać jeszcze kilka dodatkowych elementów.

ANTENA (LUB TALERZ)

Antena zazwyczaj jest montowana na ścianie budynku. Jeśli istnieje taka potrzeba, można również wybrać antenę wolnostojącą lub zamontować ją na płaskim dachu.

URZĄDZENIE NADAWCZO-ODBIORCZE WRAZ Z OKABLOWANIEM

Urządzenie jest przymocowane do anteny i połączone za pomocą okablowania z modemem umieszczonym wewnątrz budynku.

MODEM SATELITARNY

Znajduje się wewnątrz budynku i mogą być do niego przewodowo podłączone takie urządzenia, jak komputer stacjonarny lub laptop. Musisz tylko zastanowić się, gdzie chcesz go umieścić oraz czy będziesz potrzebować kabla dłuższego niż standardowy, aby podłączyć go do anteny. Większość klientów chce mieć również dostęp do bezprzewodowego internetu, a my możemy zaproponować szeroką ofertę routerów, które bez zakłóceń będą współpracować z systemem satelitarnym.

VOIP (OPCJA DODATKOWA)

Poza powyższymi opcjami, możesz również skorzystać z naszych usług telefonicznych za pomocą technologii VOIP, specjalnie zoptymalizowanej pod kątem opóźnień w przesyle danych, które są typowe dla internetu satelitarnego. Jeśli zdecydujesz się na tę usługę, otrzymasz telefon VOIP, który po prostu podłączysz do routera kablem ethernetowym. To korzystne rozwiązanie dla osób mieszkających na terenach wiejskich, które nie mają dostępu do sieci telefonii naziemnej lub komórkowej. Pomoże ono również obniżyć koszty połączeń telefonicznych oraz zminimalizować ilość danych zużywanych podczas dzwonienia.

Zobacz wideo, które dla ciebie przygotowaliśmy i przekonaj się, jak proste jest zainstalowanie w Twoim domu szybkiego internetu szerokopasmowego.

*Jeśli tylko potrafisz posługiwać się wiertarką, nie będziesz mieć problemów z samodzielną instalacją. Pomoże ci w tym również nasze wideo. Jeśli jednak wolisz, aby zajął się tym profesjonalista, wybierz tę opcją podczas składania zamówienia, a my skontaktujemy się z naszym lokalnym akredytowanym instalatorem, który zrobi to za Ciebie pobierając standardową opłatę instalacyjną.

Aktualności

 1. Tooway, czyli internet satelitarny w Polsce

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Według badania przeprowadzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji, do około 5% gospodarstw może nigdy nie dotrzeć sieć światłowodowa z powodu zbyt...

  Czytaj więcej
 2. Prywatne IP vs Publiczne IP

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Gdy chcesz wejść na jakąś stronę, wpisujesz w przeglądarce jej adres: np. www.twojinternet.pl Tłumaczeniem nazw na adresy zajmują się...

  Czytaj więcej
 3. 70 proc. populacji będzie używać smartfonów?

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Technologia mobilna stanie się do roku 2020 wszechobecna: 70 procent osób będzie używać smartfonów, a 90 procent znajdzie się...

  Czytaj więcej

O Nas

Europasat jest największym polskim dostawcą szerokopasmowego internetu satelitarnego. Za pośrednictwem naszego warszawskiego biura świadczymy najwyższej jakości usługi i wsparcie. Nasze rozwiązania są proste, oferują korzystny stosunek jakości do ceny i działają w dowolnym miejscu na terenie całej Polski.