Zadzwoń do nas teraz 717169703

W świecie wszechobecnej wymiany informacji bycie w ciągłym kontakcie oraz kontrolowanie każdego elementu organizacji to podstawa. Większość małych i średnich przedsiębiorstw znajduje się w dużych miastach lub w ich pobliżu, dzięki czemu mają dostęp do świetnej infrastruktury telekomunikacyjnej. Jednak niektóre z nich mają swoje siedziby w miejscach odległych i one właśnie potrzebują innego sposobu, aby uzyskać poziom łączności na miarę XXI wieku.

W firmie Europasat troszczymy się o wszystkich przedsiębiorców, choć nasi klienci są zazwyczaj z branż, które działają w oddaleniu od rozwiniętej infrastruktury telekomunikacyjnej, takich jak odnawialna energia, agrobiznes czy wydobycie surowców. Mimo to, coraz więcej firm zwraca się do nas z prośbą o dostarczenie rozwiązań dla miejsc, które dotychczas nie wymagały dobrej łączności. Przykładem może być rozbudowa zaplecza magazynowego, położonego w niskobudżetowej lokalizacji, które, ze względów bezpieczeństwa lub dla celów operacyjnych, wymaga ciągłego połączenia z siecią.

Nawet firmy, które korzystają już z doskonałej jakości infrastruktury komunikacyjnej we wszystkich swoich lokalizacjach, często potrzebują rozwiązania na wypadek awarii. Chodzi głównie o zaspokojenie podstawowych potrzeb komunikacyjnych, np. dostępu do e-maila, w przypadku naruszenia czy uszkodzenia kluczowej infrastruktury, spowodowanego np. przerwaniem kabla światłowodowego podczas prac budowlanych.

W takiej sytuacji przełączenie się na internet satelitarny to doskonałe rozwiązanie, gdyż nie jest on w żaden sposób zależny od infrastruktury naziemnej; potrzebuje jedynie źródła zasilania. W tego typu trudnych sytuacjach dostawcy naziemnych usług internetowych zazwyczaj potrzebują trochę czasu, aby zareagować, gdyż taka infrastruktura z reguły jest rozległa i nie do końca kontrolowana. Czas reakcji i usunięcia awarii z pewnością nie jest więc satysfakcjonujący dla typowej współczesnej firmy.

Satelitarna opcja awaryjna, Sentinel, jest więc niedrogim i skutecznym zabezpieczeniem przed nieplanowanymi przerwami w dostępie do Internetu, które mogą mieć znaczący wpływ na działanie firmy.

INTERNET SATELITARNY DLA MŚP/BIZNESU

Prowadząc małe lub średnie przedsiębiorstwo nie potrzebujesz wcale rozwiązań korporacyjnych, a jedynie przystępnej cenowo oferty biznesowej, połączonej z rozsądnym limitem transferu danych (2GB-200GB miesięcznie), który dostarczy Ci naprawdę szybki internet najwyższej jakości, niezależnie od tego, gdzie znajduje się siedziba Twojej firmy.

Nasze taryfy Pro zostały opracowane specjalnie z myślą o powyższych parametrach usługi i są w stanie dostarczyć Twojej firmie łączność dla biznesu nowej generacji oraz sprawić, że rozkwitnie.

Właściwości taryfy Pro:

 • 1 stały, publiczny adres IP (w adresacji danego kraju), który umożliwia Ci bezproblemową łączność z usługami biznesowymi i aplikacjami
 • Duża przepustowość, która sprosta współczesnym aplikacjom firmowym pożerającym ogromne ilości danych
 • Bogaty, elastyczny, miesięczny limit transferu danych (dodatkowe pakiety danych zawierające 1, 10, 20, 50 lub 100 GB można nabyć przez Internet od ręki, kiedy tylko będziesz ich potrzebować)
 • Najnowsze technologie przyspieszające, takie jak wysokiej wydajności wbudowane proxy (PEP) z opcją wstępnego wczytywania, w celu przyspieszenia przeglądania i pobierania, co imponująco zwiększy wydajność
 • Długi czas działania sieci bez zakłóceń, solidny i niezawodny sprzęt oraz zaawansowana nadmiarowa sieć Ka-Sat z 8 aktywnymi i 2 zapasowymi bramami dostępowymi rozlokowanymi w 5 krajach
 • Prędkość do 22Mb/s podczas pobierania oraz 6Mb/s podczas wysyłania – zamów online lub przez telefon
 • Możliwość samodzielnej lub profesjonalnej instalacji

Potwierdź swoją lokalizację wybierając swoje państwo w wyszukiwarce poniżej aby poznać pakiety dostępne w Twoim regionie.

Jeśli potrzebujesz większej gwarantowanej prędkości lub niewspółdzielonego łącza, sprawdź NewsSpotter – nasze rozwiązania dla nadawców.

Aktualności

 1. Tooway, czyli internet satelitarny w Polsce

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Według badania przeprowadzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji, do około 5% gospodarstw może nigdy nie dotrzeć sieć światłowodowa z powodu zbyt...

  Czytaj więcej
 2. Prywatne IP vs Publiczne IP

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Gdy chcesz wejść na jakąś stronę, wpisujesz w przeglądarce jej adres: np. www.twojinternet.pl Tłumaczeniem nazw na adresy zajmują się...

  Czytaj więcej
 3. 70 proc. populacji będzie używać smartfonów?

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Technologia mobilna stanie się do roku 2020 wszechobecna: 70 procent osób będzie używać smartfonów, a 90 procent znajdzie się...

  Czytaj więcej

O Nas

Europasat jest największym polskim dostawcą szerokopasmowego internetu satelitarnego. Za pośrednictwem naszego warszawskiego biura świadczymy najwyższej jakości usługi i wsparcie. Nasze rozwiązania są proste, oferują korzystny stosunek jakości do ceny i działają w dowolnym miejscu na terenie całej Polski.