Sentinel – ochrona przed przerwami w dostępie do Internetu

Chroń swoją firmę przed przerwami w dostępie do Internetu już od 677 zł netto miesięcznie

W dzisiejszych czasach każdy biznes, od międzynarodowej korporacji po samodzielnego handlowca, bardzo mocno polega na rozwiązaniach telekomunikacyjnych, dzięki którym mozliwy jest kontakt ze klientami, innymi oddziałami, zdalnymi lub będącymi w podróży pracownikami, dostawcami i resztą świata.

Utrata podstawowej infrastruktury telekomunikacyjnej, nawet na krótki czas, może mieć olbrzymi wpływ na działalność firmy, poważnie osłabiając jej zdolność do skoordynowanych działań, co może skutkować pogorszeniem wizerunku firmy, produktywności, a w końcu także rentowności.

Nie pozwól przypadkowi decydować o losie Twojej firmy.

Fakt, że niewiele firm dysponuje jakimkolwiek rozwiązaniem na wypadek sytuacji kryzysowej, poza standardową polityką bezpieczeństwa jest bardzo niepokojący. Kiedy pojawia się problem, jest już za późno, aby odzyskać utracone zamówienie, produktywność pracowników czy dobre relacje z kluczowym klientem.

Większe firmy i korporacje mogą korzystać z wielu wyrafinowanych rozwiązań systemowych działających na miejscu na przykład na wypadek awarii serwera. Ostatnio jednak obserwuje się postępującą zależność od jednej technologii lub kanału dla głównej i pozostałych siedzib firmy, jeśli chodzi o cyfrowy kontakt ze światem. Opiera się ona zazwyczaj na kilku łączach światłowodowych lub ADSL, a w wielu przypadkach jedynie na jednym z tych rozwiązań.

W przypadku zakłóceń w funkcjonowaniu tego jedynego punktu dostępu, firmy są często zdane na działanie dużych dostawców infrastruktury, takich jak Orange, których priorytety i pilne potrzeby mogą nie iść w parze z priorytetami i potrzebami firmy. Przykładowo, zgodnie z aktualnymi standardami Orange czas reakcji wynosi 48 godzin od momentu pierwszego zgłoszenia.

Dlaczego Sentinel od Europasat jest dobrym rozwiązaniem?

Sentinel to indywidualnie zaprojektowany plan awaryjny stworzony przez firmę Europasat, najlepszego dostawcę internetu satelitarnego w Europie. Dwie podstawowe właściwości internetu satelitarnego dają usłudze Sentinel przewagę nad innymi opcjami w zakresie zapewniania bezpieczeństwa w przypadku znaczących przerw w komunikacji.

Po pierwsze, możemy uruchomić usługę Sentinel w każdym miejscu w Europie. Jedyne, czego potrzebujemy to widoczność optyczna z naszymi satelitami na orbicie.

o drugie, nie jest wymagana żadna inna infrastruktura, poza źródłem zasilania, co oznacza, że system Sentinel może być uruchomiony w każdym miejscu na terenie firmy, również z dala od innych struktur telekomunikacyjnych, dzięki czemu nie ma niebezpieczeństwa, że jego działanie zostanie zakłócone przez ewentualne incydenty czy awarie.

Jak działa Sentinel?

Sentinel jest szybki i łatwy do uruchomienia:

 • Wykwalifikowany instalator, akredytowany przez Europasat przeprowadza wstępną ankietę, która ma na celu określenie optymalnej lokalizacji i efektywnego procesu instalacji. Następnie ma miejsce montaż anteny internetu satelitarnego Europasat Sentinel na zewnątrz budynku Twojej firmy oraz poprowadzenie okablowania do ustalonego miejsca wewnątrz budynku. Sam proces instalacji zajmuje zwykle mniej niż jeden dzień.
 • Antena jest skierowana na satelitę KaSat, a Ty otrzymujesz nieprzerwany dostęp do usługi „Always On” 10Mb/s podczas pobierania oraz 4Mb/s podczas wysyłania ze współdzieleniem wynoszącym 20:1. Zazwyczaj wystarcza to w zupełności na spełnienie potrzeb większości firm podczas przerw w dostępie do sieci. Usługa jest rozliczana co 1GB – choć pierwszy 1GB dajemy Ci za darmo.
 • Jeśli masz okres dłuższej przerwy w dostępie lub potrzebujesz niewspółdzielonego łącza, dzięki usłudze „Always On” będziesz mieć natychmiastowy dostęp do portalu klienta Sentinel gdzie w 5 minut otrzymasz niewspółdzielony internet o prędkości pobierania do 10Mb/s oraz wysyłania do 6Mb/s.

Jakie są koszty?

Prawdopodobnie najbardziej kuszącym aspektem usługi Sentinel, poza kluczową cechą czyli niezależnością, są jej koszty, szczególnie w porównaniu z innymi konkurencyjnymi opcjami.

Koszty rozkładają się następująco:

 • Profesjonalna analiza, dostawa i instalacja – darmowe
 • Antena internetu satelitarnego Sentinel oraz powiązany z nią sprzęt – darmowe
 • Miesięczna opłata za usługę Sentinel „Always On” wynosi 677 zł netto
 • Cena za 1 GB powyżej pierwszego GB dostępnego na zasadzie „Always On” wynosi 107 zł netto
 • Wsparcie przez 7 dni w tygodniu – darmowe
 • Niewspółdzielona przepustowość Sentinel – według cennika”

† Minimalny okres trwania umowy na usługę Sentinel wynosi 24 miesiące.
*08:00 – 18:00 pon-sob, 10:00 – 16:00 niedz

Podsumowując, 677 zł netto na miesiąc to zabezpieczenie przed nieplanowanymi awariami infrastruktury telekomunikacyjnej w rozsądnej cenie.

Bezpieczeństwo w różnorodności

Myślenie typu „Nam by się to nie przytrafiło” jest bardzo niebezpiecznym założeniem. Eksperci rządowi wyrażają się bardzo jasno w tej kwestii (więcej na ten temat tutaj): przedsiębiorcy muszą na miejscu dysponować rozwiązaniami, które umożliwią zarządzanie zawsze obecnym ryzykiem, przypadkowym lub celowym, którym objęte są sieci publiczne.

Te zalecenia podkreślają między innymi potrzebę zapewnienia „różnorodnych rozwiązań telekomunikacyjnych” oraz przyjęcia „wielowarstwowych opcji awaryjnych”, w celu uniknięcia nadmiernej zależności od jednego rozwiązania.

Infrastruktura usługi Sentinel od Europasat jest całkowicie niezależna od głównej infrastruktury w Polsce i od sieci szkieletowej Orange. Nawet w przypadku dużej przerwy w dostępie do sieci lub ataku terrorystycznego w Warszawie, Sentinel pozostanie najlepszą niezależną opcją wielowarstwowej ochrony przed awarią.

Tylko z usługą Sentinel otrzymasz naprawdę samodzielne rozwiązania na wypadek awarii, bez konieczności polegania na publicznej czy prywatnej infrastrukturze. Sentinel jest prawdopodobnie najprostszą decyzją biznesową, jaką kiedykolwiek podejmiesz.

Już teraz chroń swoją firmę przed przerwami w dostępie do Internetu – skontaktuj się z nami

Aktualności

 1. Tooway, czyli internet satelitarny w Polsce

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Według badania przeprowadzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji, do około 5% gospodarstw może nigdy nie dotrzeć sieć światłowodowa z powodu zbyt...

  Czytaj więcej
 2. Prywatne IP vs Publiczne IP

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Gdy chcesz wejść na jakąś stronę, wpisujesz w przeglądarce jej adres: np. www.twojinternet.pl Tłumaczeniem nazw na adresy zajmują się...

  Czytaj więcej
 3. 70 proc. populacji będzie używać smartfonów?

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Technologia mobilna stanie się do roku 2020 wszechobecna: 70 procent osób będzie używać smartfonów, a 90 procent znajdzie się...

  Czytaj więcej

O Nas

Europasat jest największym polskim dostawcą szerokopasmowego internetu satelitarnego. Za pośrednictwem naszego warszawskiego biura świadczymy najwyższej jakości usługi i wsparcie. Nasze rozwiązania są proste, oferują korzystny stosunek jakości do ceny i działają w dowolnym miejscu na terenie całej Polski.