Zadzwoń do nas teraz 717169703

Zostan Partnerem

ZBUDUJ DŁUGOFALOWE ŹRÓDŁO PRZYCHODU DLA SWOJEGO BIZNESU

Miliony ludzi w całej Europie wciąż jeszcze żyją w mrocznych czasach Internetu o prędkości poniżej 2Mb/s. Szacuje się, że takich gospodarstw domowych jest obecnie 22,5 miliona w Europie zachodniej, a 43 miliony jeśli wliczymy środkową i wschodnią Europę. Mówi się o nich często „ostatnie 5%”, które musi szukać alternatywnych technologii, takich jak internet satelitarny. Wykorzystaj tę okazję.

Usługi internetu satelitarnego pasma Ka bardzo łatwo zainstalować, a ich szybkość jest porównywalna z naziemnymi usługami ADSL (do 20Mb). Obecnie mają one większy (nawet nielimitowany*) limit transferu danych dla użytkowników. (*w niektórych krajach nie jest możliwe wybranie nielimitowanej taryfy)

Miesięczne koszty obniżyły się do takiego poziomu, że nie odbiegają znacząco od kosztów usług naziemnych. Nie ma więc powodu, aby klient, który nie ma dostępu do usług naziemnych lub otrzymuje usługi złej jakości oparte na ADSL lub dial-up (z powodu odległości od centrali / jakości miedzi itd.) nie miał rozważyć internetu satelitarnego, jako najprostszej i najszybszego drogi do jakości życia na poziomie XXI wieku.

Jest to więc ogromna szansa na sprzedaż produktu osobom i firmom (być może Twoim aktualnym klientom) na terenach, gdzie naziemny Internet nie spełnia wymagań współczesnego stylu życia. Nawet te osoby, które zawsze uważały, że nie potrzebują Internetu, zaczynają zmieniać zdanie.

JAK ZMIENIAJĄ SIĘ NASZE ZWYCZAJE?

ROSNĄCE ZAPOTRZEBOWANIE NA INTERNET

Nie tylko komputery stacjonarne potrzebują szybkiego internetu. Według danych z lipca 2012 roku aż 39% dorosłych posiada smartfony, a 42% z nich twierdzi, że jest on najważniejszym urządzeniem, na którym korzysta z internetu – ta tendencja bardzo szybko rośnie.

Kiedy znajdują się w domu, łączą się z Internetem nie poprzez 3G, ale przez Wi-Fi, czyli de facto internet stacjonarny. Jeśli w domu są 3 lub 4 smartfony, potrzebny jest bardzo szybki internet, aby jakość była satysfakcjonująca. Internet satelitarny współpracuje z większością dostępnych routerów, aby dostarczyć Ci najwyższą jakość usług.

MODA NA TABLETY

Pod koniec pierwszego kwartału 2012 roku 11% gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii miało przynajmniej 1 tablet; to 1% więcej niż rok wcześniej.

Według danych OFCOM w lipcu 17% gospodarstw deklarowało, że zamierzają kupić tablet w kolejnym roku. Ta tendencja ma miejsce w całej zachodniej Europie.

Aktualności

 1. Tooway, czyli internet satelitarny w Polsce

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Według badania przeprowadzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji, do około 5% gospodarstw może nigdy nie dotrzeć sieć światłowodowa z powodu zbyt...

  Czytaj więcej
 2. Prywatne IP vs Publiczne IP

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Gdy chcesz wejść na jakąś stronę, wpisujesz w przeglądarce jej adres: np. www.twojinternet.pl Tłumaczeniem nazw na adresy zajmują się...

  Czytaj więcej
 3. 70 proc. populacji będzie używać smartfonów?

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Technologia mobilna stanie się do roku 2020 wszechobecna: 70 procent osób będzie używać smartfonów, a 90 procent znajdzie się...

  Czytaj więcej

O Nas

Europasat jest największym polskim dostawcą szerokopasmowego internetu satelitarnego. Za pośrednictwem naszego warszawskiego biura świadczymy najwyższej jakości usługi i wsparcie. Nasze rozwiązania są proste, oferują korzystny stosunek jakości do ceny i działają w dowolnym miejscu na terenie całej Polski.