Zadzwoń do nas teraz 717169703

TWOJA ROLA JAKO PARTNERA EUROPASAT

PYTANIA OGÓLNE

JEŚLI PRODUKT JEST TAKI DOBRY, TO DLACZEGO POTRZEBUJECIE PARTNERÓW?
Wierzymy, że najlepszym sposobem na dotarcie do potencjalnych rynków dla naszych produktów jest właśnie pośrednictwo partnerów. To dlatego zainwestowaliśmy dużo w ten kanał dostępu do rynku, staramy się go rozwijać i wspierać na każdym kroku naszej działalności. W ciągu ostatnich 5 lat nasz model biznesowy świetnie się sprawdził i obecnie mamy wielu partnerów podpisujących tysiące kontraktów z klientami na terenie całej Europy. Uważamy, że wielu partnerów ma już ugruntowaną bazę klientów na terenach wiejskich i dlatego mogą oni z łatwością sprzedać im dodatkowe korzyści w postaci szybkiego internetu, gdyż mają z nimi stały kontakt. Zidentyfikowanie osób ze słabym dostępem do Internetu najlepiej powierzyć właśnie lokalnym partnerom, którzy mają również doświadczenie w posługiwaniu się marketingiem szeptanym i mogą przekazać informację na temat niskich kosztów i wysokiej jakości usług (prędkości oraz limitu danych) sieci Tooway.

JAKIE SĄ KORZYŚCI ZAKUPU OD PARTNERA?
Kluczową korzyścią dla klienta jest to, że zawiera umowę z kimś, kto mieszka niedaleko, kto rozumie jego potrzeby i może zapewnić szybką instalację, w przyjemnej atmosferze oraz uruchomić dodatkowe usługi komunikacyjne (router, WiFi, VOD) w dogodnym momencie.

SKĄD MAM WIEDZIEĆ CZY EUROPASAT NIE PRZEJMIE MOICH KLIENTÓW?
Nie konkurujemy bezpośrednio z naszymi partnerami w zakresie ceny. W zależności od programu, który wybiorą, mogą sprzedawać usługi i produkty po naszych sugerowanych cenach lub wypracować swój system akcentujący inne usługi czy wartości dodane i dzięki temu przyciągnąć klientów. Aktywnie promujemy naszych partnerów na naszej stronie internetowej.

Chcemy stworzyć długoterminową i trwałą relację biznesową z naszymi partnerami, aby mieć pewność, że nasze usługi są najwyższej jakości i docierają do jak największej liczby osób wykluczonych cyfrowo.

JAKI PROGRAM MAM WYBRAĆ?
Mamy 3 programy:

 • Poziom 1 Agent: to opcja odpowiednia dla małych partnerów, którzy dokonują pojedynczych, sporadycznych sprzedaży w swoim rejonie. Otrzymują jednorazową wypłatę za przeprowadzenie pełnej transakcji, włącznie z opłatą aktywacyjną. Europasat zajmuje się instalacją i fakturowaniem oraz bieżącym wsparciem technicznym i obsługą klienta.
 • Poziom 2 Dealer: dla partnerów, którzy spodziewają się ilości transakcji na poziomie 10+ systemów na miesiąc. Zajmują się sprzedażą oraz instalacją, po uprzednim hurtowym zakupie zestawów od firmy Europasat. My zajmujemy się fakturowaniem oraz podstawową obsługą klienta. Dealer otrzymuje miesięczną prowizję, zależną od rodzaju taryfy każdego klienta.
 • Poziom 3 Partner: dla partnerów, którzy spodziewają się dokonywać transakcji powyżej 30 systemów miesięcznie. Partner zajmuje się sprzedażą oraz instalacją po uprzednim, hurtowym zakupie zestawów od firmy Europasat. Odpowiada również za fakturowanie oraz podstawową obsługę klienta. Obsługa techniczna jest realizowana przez Europasat, a Partner otrzymuje miesięczną marżę opartą na różnicy pomiędzy hurtową opłatą za abonamenty pobieraną przez Europasat a ceną, jaką ustala dla swoich klientów.

Przejście na poziom 3 i zostanie Partnerem wymaga już pewnej skali prowadzonej działalności oraz posiadania wewnętrznych zasobów (takich jak system fakturowania, zespół techniczny oraz obsługi klienta itd.). Dlatego poziom ten jest dostępny tylko dla tych firm, które są w stanie dostarczyć usługi na poziomie porównywalnym do poziomu firmy Europasat oraz zobowiązać się do utrzymywania określonej ilości przeprowadzonych transakcji.

CZY MUSZĘ DUŻO ZAINWESTOWAĆ NA POCZĄTKU?
Nie. We wszystkich przypadkach musisz zainwestować czas, aby zrozumieć produkt oraz to, jak go sprzedawać i instalować, a my dostarczymy materiały oraz szkoleniowców. W przypadku poziomów 2 i 3 obowiązkowe jest szkolenie instalacyjne (przeprowadzane w naszej siedzibie).

Dodatkowo, w przypadku poziomu 3 wymagamy przynajmniej jednego managera konta, który przejdzie 1-dniowe szkolenie dotyczące obsługi klienta, fakturowania oraz zagadnień technicznych (w naszej siedzibie).

Należy zwrócić uwagę, że w przypadku poziomu 3 wymagany jest depozyt, który zostanie zwrócony po weryfikacji terminowości płatności oraz ilości połączeń.

W JAKI SPOSÓB MOGĘ PRZESZKOLIĆ SIEBIE I SWÓJ ZESPÓŁ?
Biorąc udział w odpowiednim szkoleniu oraz czytając materiały pomocnicze dostępne na portalu dla partnerów. Jeśli jesteś w stanie zobowiązać się do osiągania określonego poziomu wyników biznesowych, możemy przeszkolić Twój zespół na miejscu, w Twojej lokalizacji.


KTO ODPOWIADA ZA OBSŁUGĘ KLIENTA KOŃCOWEGO?

To zależy, jaki program wybierzesz. Europasat oferuje swoim klientom końcowym 24-godzinną obsługę przez 7 dni w tygodniu. Jeśli chodzi o naszych partnerów, to wygląda to następująco:

 • Poziom 1 Agent: Europasat odpowiada za całą obsługę klienta
 • Poziom 2 Dealer: Europasat odpowiada za całą obsługę klienta
 • Poziom 3 Partner: Partnerzy są odpowiedzialni za kontakt z klientem, w tym za obsługę przedsprzedażową i posprzedażową.


NIE WIEM NIC O INTERNECIE SATELITARNYM, CZY TE PRODUKTY SĄ SKOMPLIKOWANE POD WZGLĘDEM TECHNICZNYM?

Ostatnia generacja produktów satelitarnych ewoluowała w kierunku rozwiązań przyjaznych klientowi oraz łatwych w instalacji i obsłudze. Możemy zaoferować Ci każde szkolenie czy wsparcie, które okaże się potrzebne do tego, aby szybko opanować wiedzę dotycząca produktu, jego instalacji oraz bieżącego wsparcia klienta. Przedstaw nam tylko swoje doświadczenie, a my pomożemy Ci uzupełnić wszystkie braki.

JAKIE WSPARCIE OTRZYMUJĘ JAKO PARTNER?
Dysponujemy szeroką gamą materiałów pomocniczych i marketingowych, dostępnych przez portal dla partnerów. Ponadto, przydzielimy Ci managera konta oraz osoby kontaktowe z naszej siedziby głównej, które będą służyć Ci pomocą w konkretnych zagadnieniach, takich jak fakturowanie czy kwestie techniczne.
Udostępniamy dynamiczny, aktualizowany na bieżąco portal dla dystrybutorów, który umożliwia Ci składanie, zmienianie i rezerwowanie zamówień przez 24h na dobę, 7 dni w tygodniu oraz daje dostęp do informacji dotyczącej wsparcia klienta i Twoich własnych faktur/oświadczeń.Organizujemy również okresowe i sezonowe programy motywacyjne oraz wydajemy dodatkowe materiały promocyjne wysokiej jakości, które możesz dostosowywać do swoich potrzeb i założeń sprzedażowych.

Aktualności

 1. Tooway, czyli internet satelitarny w Polsce

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Według badania przeprowadzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji, do około 5% gospodarstw może nigdy nie dotrzeć sieć światłowodowa z powodu zbyt...

  Czytaj więcej
 2. Prywatne IP vs Publiczne IP

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Gdy chcesz wejść na jakąś stronę, wpisujesz w przeglądarce jej adres: np. www.twojinternet.pl Tłumaczeniem nazw na adresy zajmują się...

  Czytaj więcej
 3. 70 proc. populacji będzie używać smartfonów?

  Rachel Whitaker
  Rachel Whitaker

  30 listopada 2017

  Technologia mobilna stanie się do roku 2020 wszechobecna: 70 procent osób będzie używać smartfonów, a 90 procent znajdzie się...

  Czytaj więcej

O Nas

Europasat jest największym polskim dostawcą szerokopasmowego internetu satelitarnego. Za pośrednictwem naszego warszawskiego biura świadczymy najwyższej jakości usługi i wsparcie. Nasze rozwiązania są proste, oferują korzystny stosunek jakości do ceny i działają w dowolnym miejscu na terenie całej Polski.